Dwa kolejne salony dołączyły do grona ponad stu lokali i punktów usługowych, które znajdą się w Galerii Solnej. Otwarcie obiektu zaplanowano na II kwartał 2013 r. Lokal Smyk zajmie w Galerii Solnej powierzchnię 616 mkw., natomiast Salon Empik – 358 mkw.

– To kolejne w ostatnim czasie rozmowy z sieciami handlowymi zakończone podpisaniem kontraktów – mówi Iwona Pękalska, przedstawiciel Zespołu ds. Komercjalizacji w firmie Libra Project. – Są to znane i oczekiwane przez inowrocławian marki, które do tej pory nie były obecne w mieście. Jestem przekonana, że ich pojawienie się w Galerii Solnej uatrakcyjni ofertę zarówno obietku, jak i samego miasta– dodaje Iwona Pękalska.

Całkowita powierzchnia najmu Galerii Solnej wynosi ponad 30 tys. mkw. Obiekt jest już wynajęty w 77 proc. Podpisano już umowy najmu z takimi sieciami jak: H&M, New Yorker, Reserved, Mohito, House, Cropp Town, Rossmann, elektromarket Avans czy Martes Sport. Głównym operatorem spożywczym będzie hipermarket Tesco. Obecnie trwają negocjacje umów najmu na ostatnie lokale w centrum.