Pierwszy w Bielsku-Białej salon z artykułami dekoracyjnymi i wyposażenia wnętrz firmy Home & You, sklep z odzieżą i akcesoriami sportowymi 4F oraz dwie marki modowe: Bytom i Takko Fashion poszerzą ofertę Centrum Handlowego Sarni Stok. W listopadzie br. zakończy się renowacja i rozbudowa obiektu.

Na skutek prowadzonej przebudowy, powierzchnia Centrum Handlowego Sarni Stok zwiększona zostanie do 33 tys. m2. Pierwszym zapowiedzianym nowym najemcą bielskiego centrum była popularna na całym świecie odzieżowa marka H&M. W ostatnim czasie salon otworzyła najstarsza jubilerska marka w Polsce W.KRUK. Po zakończonym procesie renowacji na zakupy zaprasza także jeden z najnowocześniejszych hipermarketów Carrefour w kraju.

Wśród kolejnych nowych marek, które pojawią się w Centrum Handlowym Sarni Stok, największy sklep – o powierzchni prawie 500 m2 – otworzy niemiecka firma z modą dla całej rodziny Takko Fashion. Sportowy punkt 4F będzie miał ponad 160 m2, natomiast moda męska marki Bytom salon o powierzchni blisko 74 m2. Pierwszy w Bielsku Białej sklep z artykułami wyposażenia i dekoracji wnętrz Home&You zajmie ponad 260 m2 powierzchni handlowej.

Home&You to marka podążająca za światowymi trendami wnętrzarskimi, oferuje przedmioty wysokiej jakości w przystępnej cenie. Salon Home&You w Sarnim Stoku będzie miał cztery strefy. Każda z nich odpowiada podziałowi domu na: salon (strefa najbardziej rozbudowana), kuchnię, łazienkę i sypialnię. Home&You, obok TK Maxx (sklep ze znanymi i modnymi markami sprzedawanymi do 60 procent taniej) i Media Markt (sprzęt RTV i AGD), to już trzecia, unikalna marka Centrum Handlowego Sarni Stok.

Sklepy Home&You powstają w największych kompleksach handlowych na terenie całego kraju, cieszymy się więc, że to właśnie my wprowadzamy tę markę do Bielska Białej i Sarniego Stoku. Poszerzamy także asortyment branży sportowej oraz galerię marek modowych, nasza oferta jest coraz bardziej zróżnicowana i atrakcyjna. Wzrośnie też komfort zakupów. W wyniku renowacji i rozbudowy obiektu nowy wygląd i charakter zyskają jego wnętrza, strefa z punktami gastronomicznymi, a także elewacja – mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management CBRE Global Investors w Polsce.

Centrum Handlowe Sarni Stok zostało otwarte w 2001 r. W dotychczasowej ofercie znajdują się również m.in.: Aparat, C&A, Empik, Reserved, New Yorker, Smyk, Perfumeria Douglas oraz salon obuwniczy Deichmann.

Za proces rozbudowy oraz remodelling Centrum Handlowego Sarni Stok odpowiada firma Acteeum Central Europe. Za proces rekomercjalizacji obiektu towarzyszący procesom renowacji i rozbudowy odpowiada firma DTZ, która jest również zarządcą nieruchomości. Obecna powierzchnia Sarniego Stoku wynosi 30 tys. m2. W centrum funkcjonuje ponad 60 sklepów i punktów usługowych.

Właścicielem obiektu jest fundusz PFCE, zarządzany przez CBRE Global Investors.