Kolejne znane marki dołączają do grona najemców Galerii Chełm, która na rok przed planowanym otwarciem została już skomercjalizowana w ponad 70%. Umowę najmu lokalu o pow. 460 mkw. podpisał właśnie SMYK – rynkowy lider w obszarze artykułów dla dzieci. Tym samym SMYK otworzy swój pierwszy salon w Chełmie.

Firma Acteeum działająca jako współinwestor oraz deweloper Galerii Chełm sfinalizowała umowę najmu z operatorem marki SMYK. Otworzy on w Chełmskim centrum handlowym swój pierwszy w mieście salon o powierzani 460 mkw. Galeria Chełm uzupełni tym samym portfolio sklepów o kompleksową ofertę towarów dla najmłodszych. Salon SMYK zostanie otwarty w momencie wielkiego otwarcia Galerii Chełm, a więc w II połowie 2019 roku.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z obecności SMYKa w Galerii Chełm a tym samym w całym Chełmie. Ten ważny dla nas najemca doskonale wpisuje się w różnorodną i wszechstronną ofertę Chełmskiego centrum handlowego, które zapewni mieszkańcom miasta i regionu możliwość dokonania kompleksowych zakupów. Galeria Chełm stanowi niezwykle atrakcyjny obiekt dla najemców, czego dowodem jest osiągnięty już teraz, a więc na rok przed otwarciem, ponad 70-procentowy poziom komercjalizacji. – wyjaśnia Mariusz Kowalczyk, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

SMYK jest wiodącą polską marką produktów dla dzieci, obejmującą ponad 180 sklepów w Polsce i za granicą. Sklepy SMYK oferują szeroką gamę odzieży i obuwia, zabawek, akcesoriów niemowlęcych i innych produktów dla dzieci. Grupa SMYK sprzedaje produkty pod własnymi markami – przede wszystkim „COOL CLUB” i „SMIKI”, jak również produkty renomowanych, znanych na całym świecie marek i producentów zabawek oraz akcesoriów dla dzieci. Nowy salon w Galerii Chełm będzie pierwszym sklepem tej marki w Chełmie.

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. – w której jako operator spożywczy działał będzie Lidl – zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstanie nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.
Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w trzecim kwartale 2018 roku, zaś otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2019 roku.


 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.
Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.
Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.