Proces komercjalizacji powstającej w Inowrocławiu Galerii Solnej prowadzony przez firmy ACTEEUM Central Europe oraz Libra Project dobiega końca. Umowy najmu podpisali kolejni partnerzy. Swoje lokale w obiekcie otworzą: Top Secret, Morani, Bijou Brigitte, Galantino , Play, Nasz Naleśnik oraz restauracja Olimp zajmując łączną powierzchnię 480 m2.

Zbliżamy się do dnia otwarcia Galerii Solnej, zaplanowanego na dzień 8 maja 2013. Na dzień dzisiejszy, czyli niecałe dwa tygodnie przed otwarciem, stopień komercjalizacji obiektu przekroczył już 96%. Finalizujemy kolejne, ostatnie umowy- mówi Grzegorz Pękalski, Prezes Zarządu ACE 1 – Inwestora Galerii Solnej – Możemy mówić o dużym sukcesie. Oferta handlowo-usługowa Galerii Solnej jest niezwykle różnorodna i kompleksowa. Mocna reprezentacja znanych sieciowych marek handlowych, dotychczas niedostępnych na lokalnym rynku to gwarancja udanych zakupów, a duża ilość sklepów i punktów usługowych umożliwi Klientom załatwienie wielu spraw na miejscu, w Galerii. Kolejnym atutem jest też bogata oferta gastronomiczna, która z pewnością zadowoli kulinarne gusta i potrzeby naszych Klientów. Swoje lokale otworzą znane sieciowe bary i restauracje, np. Nasz Naleśnik czy restauracja Olimp. Nie zabraknie też popularnych, lokalnych marek, uwielbianych przez mieszkańców Inowrocławia, jak słynna restauracja Róże, Fiołki i Aniołki.

Galeria Solna to pierwsze nowoczesne centrum handlowo-usługowe w Inowrocławiu. Na powierzchni ponad 30 tys. mkw. znajdzie się blisko 100 sklepów oraz punktów usługowych. Wsród najemców galerii swoje salony otworzą m.in. H&M, Reserved, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Carry, Avans, Mohito, Sinsay, Cropp Town, Top Secret, Empik, Smyk, Martes Sport, Apart, Rossmann, Douglas. Operatorem spozywczym obietku jest Tesco Extra 24. W centrum znajdzie się także market budowlany Nomi. W ofercie galerii znajdą się także popularne sieci gastronomiczne, w tym McDonalds, Nasz Naleśnik, Olimp. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie 1000 miejsc parkingowych. Zasięgiem oddziaływania Galeria obejmie ponad 200 tysięcy mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości usytuowanych wokół Inowrocławia. Inwestorem centrum jest spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek, prezes CCC S.A.

***

ACTEEUM Central Europe Sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami od 2006 roku. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz „Ogrody” w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. Zakres kompetencji spółki obejmuje szeroki wachlarz działań, począwszy od wyboru najkorzystniejszej lokalizacji, przygotowania procesu inwestorskiego, opracowania koncepcji i wyceny inwestycji, projektowania, po budowę obiektu i jego komercjalizację. W kręgu zainteresowań firmy Libra Project są przede wszystkim miasta średniej wielkości, stale rozwijające się ekonomicznie, z bogatym zapleczem kulturowym i dużym potencjałem rozwoju. Firma współpracuje z najlepszymi specjalistami w branży, wiodącymi biurami architektonicznymi i inżynierami. Dużą wagę przykłada również do stałej współpracy z lokalnymi władzami. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki CCC S.A., polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia.