Trwają prace budowlane przy realizacji wspólnego projektu Acteeum Group i Equilis Polska – Galerii Chełm. Rozpoczęta w marcu budowa, realizowana przez Karmar S.A. w roli generalnego wykonawcy posuwa się dynamicznie do przodu. Otwarcie tej pierwszej w Chełmie galerii handlowej o całościowej powierzchni GLA 17,5 tyś. mkw. zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2020.

 

Wybrany w lutym 2019 przez inwestorów Galerii Chełm generalny wykonawca obiektu – KARMAR S.A. – dynamicznie realizuje budowę tego nowoczesnego i wielofunkcyjnego obiekt handlowego.

Prace konstrukcyjne galerii handlowej o ogólnej powierzchni GLA 17,5 tys. mkw. postępują zgodnie z planem. Zostały już zakończone prace rozbiórkowe i przygotowawcze, wykonano platformę pod fundamenty oraz konstrukcję nawierzchni. Aktualnie prowadzone są prace przy budowie fundamentów oraz konstrukcji nośnej obiektu, które zbliżają się ku końcowi. Równocześnie trwają także prace murarskie. W najbliższym czasie rozpoczęty zostanie montaż konstrukcji stalowej dachu Galerii Chełm

 

– Jesteśmy podekscytowani dynamicznym postępem budowy Galerii Chełm i dokładamy wszelkich starań, aby powstający obiekt spełnił oczekiwania najemców i klientów. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania najemców, którego wyrazem jest niemalże sfinalizowane ich grono już na prawie rok przed otwarciem inwestycji. Jesteśmy przekonani że kompleksowa oferta Galerii Chełm przypadnie do gustu naszym klientom, którzy będą mogli korzystać z atrakcji obiektu już od 1. kwartału przyszłego roku – mówi Tomasz Szewczyk, Managing partner Acteeum Cetrnal Europe.

 

– Cieszymy się, że realizacja projektu przebiega sprawnie – z uśmiechem przyznaję, iż pomogła nam pogoda oraz oczywiście doświadczenie wykonawcy / Karmar i całego zespołu. Wyczekujemy już momentu, kiedy Galeria Chełm – pierwsza w naszym polskim portfolio galeria handlowa – otworzy się dla klientów. Tworzymy w Chełmie miejsce, które kompleksowo wyjdzie naprzeciw potrzebom klientów – zarówno  zakupowym jak i rozrywkowym oraz szeroko rozumianym społeczno-lifestylowym. Chcemy sprawić, aby mieszkańcy Chełma i okolic zyskali miejsce, z którym będą mogli się identyfikować, budzące radosne i szczęśliwe emocje – wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

 

 

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstaje nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, home&you, DIVERSE, Pepco, KiK; 4F, Swiss, Ziaja, Esotique, Vision Express, Play, Orange, Kantor Komes, restauracje Olimp i Deli Pizza, czy Księgarnie Świat Książki. Na prawie rok przed otwarciem, poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 85%.

Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

***

Informacja o Equilis

Equilis to firma deweloperska założona w 2006 roku przez Carla Mestdagh’a z założeniem prowadzenia działalności na belgijskim rynku nieruchomości. Obecnie realizuje i wspiera ambitne projekty handlowe, mieszkaniowe, biurowe i rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 250 000 mkw. oraz 757 lokali mieszkalnych, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 230 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 832 mieszkań.

Działalność Equilis w Europie jest zdywersyfikowana pod względem sektorowym i geograficznym, obejmując wszystkie aspekty procesu inwestycyjnego. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii i Polsce. W 2019 roku planuje również debiut na kolejnych rynkach. www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl