ACTEEUM Group, BPI Real Estate Poland oraz generalny wykonawca firma CFE Polska zawiesili wiechę na osiedlu wolaRE. Uroczystość odbyła się na budowie inwestycji, na warszawskiej Woli, po zaledwie 10 miesiącach od momentu rozpoczęcia budowy. Prace budowlane inwestycji przebiegają zgodnie z harmonogramem, a termin zakończenia budowy planowany jest na 2020 r.

 

Przedstawiciele ACTEEUM Group oraz BPI Real Estate Poland realizujący wspólnie warszawski projekt wolaRE, wraz z CFE, generalnym wykonawcą inwestycji świętowali zakończenie budowy wszystkich kondygnacji naziemnych. Jest to kolejny projekt powstający w Polsce w ramach współpracy tych firm. Generalny wykonawca inwestycji realizuje budowę zgodnie z jej harmonogramem. Obecnie na terenie budowy prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe.

 

Cieszymy się z dynamicznych postępów prac przy projekcie wolaRE, naszym już drugim przedsięwzięciu mieszkaniowym realizowanym wspólnie z BPI. Głęboko wierzymy, że powstające w nim mieszkania trafią w gusta przyszłych mieszkańców, zaś całość osiedla wpisze się w klimat warszawskiej Woli podnosząc jej walory architektoniczne i funkcjonalne. Dzięki dobrej i efektywnej współpracy zarówno z BPI jaki i CFE ukończone już za niespełna rok wolaRE otworzy swoje drzwi dla lokatorów. – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

 

wolaRE to nowoczesny 6-piętrowy budynek realizowany przy ul. Ostroroga 21 w Warszawie. Powstanie w nim 231 lokali mieszkalnych o atrakcyjnych rozkładach i powierzchniach od 28 do 83 mkw. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon lub loggia. Projekt osiedla dopasowany jest do zabudowy dzielnicy i jest drugim wspólnym przedsięwzięciem BPI i Acteeum – po poznańskim Vilda Park.

Budowa inwestycji wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r., a ich zakończenie przewidziano na 2020 r. Generalnym wykonawcą projektu jest CFE Polska.

Więcej informacji o projekcie: https://wolare.pl/

 

***

Informacja o BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2014 roku. W ramach osiedla Wola Tarasy na warszawskiej Woli wybudowano i sprzedano łącznie 159 mieszkań. W bezpośrednim sąsiedztwie tego projektu powstaje kolejna stołeczna inwestycja belgijskiego dewelopera – Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. BPI Real Estate z sukcesem działa również na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie powstał kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. W ramach 4 etapów inwestycji wybudowano i sprzedano łącznie 708 mieszkań. Aktualnie realizowane inwestycje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce powstający przy ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu oraz Vilda Park w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska. Dwa najnowsze projekty dewelopera realizowane są w Warszawie. Pierwszy z nich o nazwie Rezydencja Barska, powstaje na Ochocie. Kolejny to inwestycja wolaRE realizowana na warszawskiej Woli w ramach współpracy z ACTEEUM Group.

Więcej informacji na stronie: https://bpi-realestate.com/

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi i firmami rodzinnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl