Prace związane z realizacją krośnieńskiej inwestycji handlowej VIVO! nabierają tempa. W dniu dzisiejszym w obecności przedstawicieli władz lokalnych, w tym Prezydenta Miasta Krosno, Piotra Przytockiego, dokonano symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele inwestorów I ACTEEUM GROUP oraz IMMOFINANZ GROUP. Obecna była także odpowiedzialna za budowę VIVO! Krosno firma Hochtief – Generalny Wykonawca budowy. Otwarcie centrum handlowego zaplanowane jest na IV kwartał 2017.

Nowe centrum handlowe – trzecie realizowane w Polsce pod marką parasolową VIVO! – będzie miało łącznie ponad 21.000 m kw. powierzchni najmu z ponad 60 lokalami usługowo-handlowymi. Krośnieńska inwestycja, jest drugą, po VIVO! Stalowa Wola, realizowaną we współpracy Acteeum i Immofinanz.

VIVO! Krosno będzie wyróżniało się swoją formą architektoniczną. Na etapie projektowania zadbano o to, aby bryła centrum wykończona została materiałami o wysokim standardzie technicznym i estetycznym. Co więcej, elewację galerii zaprojektowano ze szczególnym uwzględnieniem detalu architektonicznego, chcąc nawiązać do lokalnych krośnieńskich tradycji produkcji szkła. Tym samym zastosowano tu m.in. szklane panele z barwionego szkła, które zostaną wbudowane na elewacji frontowej, szklane witryny na wewnętrznym dziedzińcu czy też kolorowe, szklane, podświetlane elementy dekoracyjne.

Aktualnie na placu budowy przyszłego centrum handlowego VIVO! pracuje kilkadziesiąt osób zaangażowanych przy robotach ziemnych związanych z sieciami i konstrukcją żelbetową. Wszystkie realizowane prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

VIVO! to marka centrów handlowych. Koncepcja ta została opracowana z myślą o miastach z zasięgiem całkowitym umożliwiającym dotarcie do co najmniej 200.000 osób. Cechy charakterystyczne obiektów VIVO! to atrakcyjnie dobrany mix najemców jak również koncentracja na ofercie dedykowanej dla całej rodziny. Centra handlowe VIVO! to zwykle obiekty jednokondygnacyjne o czytelnej komunikacji wewnętrznej.