Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję wolaRE odbyła się na terenie budowy znajdującej się przy ul. Ostroroga 21 w Warszawie. Projekt realizowany przez BPI Real Estate Poland i Acteeum Group jest kolejną wspólną realizacją tych firm. Termin zakończenia inwestycji, której budowa rozpoczęła się pod koniec minionego roku planowany jest na 2020 r.

 

Przedstawiciele BPI Real Estate Poland oraz Acteeum Group, realizujący wspólnie warszawski projekt wolaRE, świętowali wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. Jest to już kolejny projekt powstający w Polsce w ramach współpracy tych firm. Akt erekcyjny podpisali: Jacques Lefevre, Prezes Zarządu spółki BPI Real Estate; Mariusz Rodak, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland ; Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Group, Arne Bongenaar, Managing Partner Acteeum Group oraz Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska.

 

W BPI jesteśmy zwolennikami masterplanningu i zgodnie z naszą misją chcemy aktywnie kształtować przestrzeń miasta. wolaRE to nasz trzeci projekt na warszawskiej Woli, który wraz z sąsiednimi osiedlami Wola Tarasy i Wola Libre wpisuje się w potencjał rozwojowy okolicy i już niedługo przyczyni się do jej rozkwitu powiedział Jacques Lefevre, Prezes Zarządu spółki BPI Real Estate.

 

wolaRE to nowoczesny 6-piętrowy budynek, w którym powstanie 231 lokali mieszkalnych o atrakcyjnym rozkładzie i w poszukiwanych metrażach. W ofercie inwestycji znajdują się mieszkania dopasowane do różnorodnych potrzeb klientów o powierzchniach od 28 do 83 mkw. Do każdego z lokali, niezależnie czy będzie to studio, czy wygodne rodzinne mieszkanie przynależeć będzie balkon lub loggia. Projekt osiedla wolaRE dopasowany jest do zabudowy dzielnicy i jest trzecią inwestycją BPI Real Estate Poland na warszawskiej Woli. Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie wolaRE powstały budynki Wola Tarasy oraz Wola Libre.

 

Cieszymy się z kolejnej inwestycji realizowanej wspólnie z BPI Real Estate Poland. Współpraca z zaufanym i doświadczonym partnerem jest kluczem do sukcesu. Inwestycja wolaRE z pewnością odpowiadać będzie oczekiwaniom przyszłych mieszkańców dzięki doskonałej lokalizacji i potencjałowi okolicy wyjaśnił Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

 

Realizowany wspólnie przez BPI i Acteeum projekt to idealne miejsce dla ludzi lubiących miejski styl życia. Lokalizacja zaledwie 4 km od centrum gwarantuje bliskość miasta oraz doskonałe połączenia komunikacyjne umożliwiające dotarcie do centrum w niecałe 10 minut. Dodatkowym atutem jest łatwy dostęp do bogatej oferty kulturalnej dzielnicy i stolicy oraz duży potencjał do rozwoju usług.

 

Warszawa to najbardziej dynamiczne miasto w Polsce, którego rozwój nieustannie postępuje. Jednocześnie jest to miasto, w którym zostało już niewiele wolnych terenów pod zabudowę. Dlatego też, tak ważne jest maksymalne wykorzystanie potencjału działki, zapewniając równocześnie jak największy komfort przyszłym mieszkańcom. Ten cel postawiliśmy sobie projektując inwestycję wolaRE. Cieszę się, że został on doceniony przez klientów. Jesteśmy w zasadzie na początku realizacji budowy, a odnotowaliśmy już 26% sprzedaży inwestycji. To bardzo motywujące dla całego zespołu BPI – powiedział Mariusz Rodak, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

 

Cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy kolejnej inwestycji. Nasze doświadczenie sprawia, że doskonale znamy potrzeby naszych partnerów. Dokładamy wszelkich starań, aby realizowane przez nas inwestycje były najwyższej jakości oraz przebiegały terminowo i bezpiecznie – powiedział Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska.

 

Budowa wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r. i przebiega zgodnie z planem – obecnie realizowane są prace ziemne. Zakończenie realizacji projektu przewidziano na 2020 r. Generalnym wykonawcą projektu jest firma CFE Polska.

Więcej informacji na http://wolare.pl/ 

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy  jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2014 roku. W ramach osiedla Wola Tarasy na warszawskiej Woli wybudowano i sprzedano łącznie 159 mieszkań. W bezpośrednim sąsiedztwie tego projektu powstaje kolejna stołeczna inwestycja belgijskiego dewelopera – Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. BPI Real Estate z sukcesem działa również na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie powstał kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. W ramach 4 etapów inwestycji wybudowano i sprzedano łącznie 708 mieszkań. Aktualnie realizowane inwestycje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce powstający przy ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu oraz Vilda Park w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska. Dwa najnowsze projekty dewelopera realizowane są w Warszawie. Pierwszy z nich o nazwie Rezydencja Barska, powstaje na Ochocie. Kolejny to inwestycja wolaRE realizowana na warszawskiej Woli w ramach współpracy z ACTEEUM Group.

Więcej informacji na stronie: https://bpi-realestate.com/

 

O Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, począwszy od dokonania rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów oparte jest na wieloletnim doświadczeniu firmy i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego przy projektach typu retail. Współpracownicy Acteeum mając różnorodne zaplecze zawodowe i doświadczenie w pracy dla firm mających swoje korzenie w branży deweloperskiej potrafią trafnie prognozować pozycję sprzedawców detalicznych, firm budowlanych, klientów, inwestorów, instytucji finansowych.

Spółka  jest  partnerem biznesowym  dużych  firm instytucjonalnych, m.in. Equilis Europe, CBRE Global Investors, Immofinanz AG, NepiRockcastle, jak również  współpracuje z inwestorami prywatnymi i firmami rodzinnymi. Zainteresowanie Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Poprzez słowa: ‘działanie’ oraz ‘zespół’ tworzące nazwę Acteeum, firma  jest gotowa wspierać partnerów otwartych na idee wspólnych przedsięwzięć pozostając zawsze skoncentrowaną na znalezieniu optymalnego rozwiązania w odpowiedzi na wyzwanie, jakie stawia proces deweloperski.

Więcej informacji na stronie: https://www.acteeum.pl/