Vilda Park, poznańska inwestycja mieszkaniowa Acteeum i BPI Real Estate Poland, od wiosny 2019 realizowana przez BPI Real Estate Poland, przekroczyła 95% sprzedanych mieszkań oraz zamknęła etap budowy. Po 24 miesiącach od rozpoczęcia budowy, osiedle uzyskało także pozwolenie na użytkowanie. Sprzedaż mieszkań zbliża się do finału i w ofercie osiedla dostępnych zostało już kilka ostatnich lokali. Na terenie nieruchomości powstało łącznie 248 mieszkań oraz 7 lokali usługowych.

 

Vilda Park to nowoczesne osiedle znajdujące się w Poznaniu przy ulicy Droga Dębińska. Wyjątkowa lokalizacja oraz nowoczesna architektura to jedne z wielu atutów inwestycji. Dzięki bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych oraz najważniejszych punktów handlowych, kulturalnych i finansowych, położenie Vilda Park jest szczególnie atrakcyjne dla osób lubiących aktywnie spędzać czas.

– Cieszymy się z zakończenia budowy osiedla Vilda Park, które uruchamialiśmy i przez ponad rok prowadziliśmy wspólnie z BPI Real Estate Poland. Ogromna popularność, jaką cieszą się mieszkania w Vilda Park potwierdza, że projektem tym trafiliśmy w gusta mieszkańców Poznania. Mamy wiele satysfakcji z tego projektu, także dlatego że obok lokalizacji i funkcjonalności, stawia ono w dużym stopniu na walory estetyczne, które właśnie wiosną, w pełnej krasie zieleni podkreślają atuty osiedla dla lokatorów i otoczenia.

– mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

W inwestycji powstało łącznie 248 funkcjonalnych mieszkań. Do każdego z lokali przynależy ogródek lub przestronny balkon. W budynku znajdują się także komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym. Na terenie osiedla zaprojektowano przyjazne i dostępne dla wszystkich przestrzenie wspólne – zielony dziedziniec oraz oryginalny plac zabaw dla dzieci w formie grajobrazów. W Vilda Park zastosowano ciekawe i przyjazne środowisku rozwiązania. Poza nasadzeniami obejmującymi 110 drzew oraz kilka tysięcy roślin z 47 gatunków, w inwestycji znalazły się domki dla jerzyków, a także specjalne ogródki przeznaczone do ekologicznych upraw ziół.

Nowoczesny styl projektu Vilda Park podkreśla wysoka jakość i różnorodność materiałów wykończeniowych typu drobnoziarnisty tynk szlachetny, drewno czy szkło. Portal internetowy Rynek Pierwotny wyróżnił osiedle Vilda Park, które zajęło II miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Poznaniu w IV kwartale 2018 roku. Inwestycja została zakończona po ponad 24 miesiącach budowy, która ruszyła w kwietniu 2018 roku. Generalnym wykonawcą osiedla było CFE Polska.

Po więcej informacji nt. inwestycji Vilda Park zapraszamy na stronę www.vildapark.pl.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Informacja o BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Więcej informacji na stronie: https://bpi-realestate.com/