Pierwsze centrum handlowe w Wołominie rozszerza swoją ofertę rozrywkową. Już na jesieni br. klienci Galerii Wołomin będą mogli skorzystać z oferty klubu fitness sieci Zdrofit. To kolejny duży najemca z branży rozrywkowej obok kina sieci Helios, z którym niedawno sfinalizowano umowę najmu.

Zdrofit Fitness Klub to sieć 11 nowoczesnych klubów fitness na terenie Warszawy i Legionowa. Od początku swojego istnienia (2005 roku), celem firmy jest promowanie i utrwalanie wśród swoich klientów nawyków zdrowego i aktywnego stylu życia.

– Cieszymy sie z otwarcia nowej lokalizacji, która jest odpowiedzią na potrzebę aktywności fizycznej mieszkańców Wołomina i okolic – mówi Jakub Raniszewski, członek zarządu Sieci Zdrofit – Zależy nam na tym, aby nasi klienci mogli ćwiczyć na sprzęcie światowej klasy, w klimatyzowanych i przestronnych salach. W trakcie otwarcia klubu przewidujemy szereg niespodzianek i wiele karnetów w promocyjnej cenie – dodaje.

W przyszłości dynamiczny rozwój Zdrofit ma także wspierać nowa forma ekspansji poprzez franczyzę, udostępniając potencjalnym partnerom wypracowany przez siebie model biznesu.

– Klub fitness Zdrofit zajmie w Galerii Wołomin powierzchnię 1 254 m kw. Wraz z ofertą kina Helios, które znajdzie się na powierzchni 1 050 m kw. oferując 4 doskonale wyposażone, nowoczesne sale kinowe obejmujące 560 miejsc oraz bogatą ofertą gastonomiczną centrum Zdrofit stworzy dla mieszkańców miasta i okolic przestrzeń spędzania wolnego czasu, w formie i w standardzie do tej pory niedostępnych w Wołominie – mówi Tomasz Jopkiewicz, Senior Leasing Manager, Acteeum Central Europe Sp. z o.o.

MIX NAJEMCÓW

Sieć Zdrofit Fitness Klub dołączyła do grona takich najemców Galerii Wołomin jak m.in. kino Helios, H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Diverse, Empik, Media Expert, Martes Sport, CCC, Hebe czy KFC. Kluczowym najemcą Galerii Wołomin będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5700 mkw. Połączenie oferty handlowo-usługowej z bogata ofertą gastronomiczną oraz rozrywkową zapewni klientom nie tylko możliwość dokonywania zakupów, ale także spedzania wolnego czasu.

O GALERII

Galeria Wołomin będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w liczącym blisko 40 000 mieszkańców Wołominie, a swoim zasiegiem oddziaływania obejmie ponad 200 000 mieszkańców w obszarze poniżej 40 minut drogi dojazdu. W strefie 20 minut drogi dojazdu centrum będzie służyło 130 000 mieszkańców, a w bezpośrednim obszarze oddziaływania 10 minut drogi dojazdu Galeria Wołomin obejmie 56 000 mieszkańców miasta i jego najbliższych okolic. Obiekt jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych z przeznaczeniem pod przyszłą zabudowę mieszkaniową. Jako miasto satelickie należące do aglomeracji warszawskiej Wołomin odnotowuje stały wzrost populacji, jak również cechujący stolicę wysoki wskaźnik siły nabywczej przewyższającej w Warszawie ponad 60% średniej krajowej przy jednoczesnym bardzo niskim nasyceniu powierzchnią handlową.

Galeria Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25 000 m kw. GLA. Dla klientów zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Projekt centrum handlowego przewiduje możliwość przyszłej rozbudowy o dodatkowe 6 500 m kw. powierzchni najmu, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Eiffage Polska Sp. z o.o., za koordynację techniczną najemców odpowiada spółka CDI Konsultanci Budowlani. Agentem wspierającym komercjalizację jest CBRE.

INWESTOR

Galeria Wołomin należy do Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate Company Limited. Rockcastle i Acteeum prowadzą także wspólnie budowę Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, Galerii Tomaszów, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited została założona dnia 30 marca 2012 r. w Mauritiusie z zasadniczym celem globalnego inwestowania w dopuszczone do publicznego obrotu papiery wartościowe podmiotów rynku nieruchomości. Obecnie firma Rockcastle zidentyfikowała Polskę jako priorytetowy kierunek inwestycyjny w Europie przeznaczając 500 mln USD na inwestycje, z założeniem koncentracji wokół strategicznych i dominujących aktywów nieruchomościowych.