Salon o powierzchni 460 mkw. otworzy w Galerii Solnej marka modowa Takko, należąca do grona największych niemieckich sieci odzieżowych. Otwarcie pierwszej w Inowrocławiu galerii handlowej nastąpi już 8 maja.

– To nasz pierwszy salon w Inowrocławiu – mówi Marta Kusiak z Takko – Przy wyborze lokalizacji naszych sklepów zawsze bierzemy pod uwagę dogłębną analizę rynku i potencjał miejsca. Inowrocław do tej pory nie posiadał nowoczesnego obiektu handlowego, dlatego jesteśmy przekonani, iż na obecności naszej marki w Galerii Solnej skorzystają wszyscy mieszkańcy Inowrocławia i okolic – dodaje M. Kusiak.

Sieć, obecna na rynku od ponad 30 lat, posiada 1 700 salonów w 16 krajach Europy: Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Czechach, Węgrzech, Słowacji, Rumunii, Polsce, Chorwacji, Słowenii, Litwie, Estonii, Szwajcarii, Włoszech i Serbii.

– Podpisanie umowy z Takko świadczy o potencjale handlowym Inowrocławia – tłumaczy Dariusz Wolanin z działu komercjalizacji Acteeum Central Europe, odpowiedzialny za negocjacje z Takko – Cieszymy się, że najpopularniejsze marki modowe, których miasto było dotychczas pozbawione, za niespełna dwa miesiące otworzą swoje salony w Galerii Solnej, gdzie będą miały możliwość właściwej ekspozycji swoich kolekcji. Swoje sklepy w obiekcie aranżują już m.in.: H&M, Reserved, Smyk , New Yorker – dodaje Wolanin.

Stopień komercjalizacji Galerii Solnej przekroczył już 90 proc. powierzchni a kolejne umowy są finalizowane.

Wszystkie prace związane z realizacją inwestycji, w tym prace wykończeniowe najemców postępują zgodnie z harmonogramem i już 8 maja nastąpi wielkie otwarcie obiektu- mówi Tomasz Szewczyk, prezes Zarządu spółki ACE1, która jest inwestorem galerii- Mamy do czynienia z jedną z największych inwestycji w historii Inowrocławia. Realizacja projektu objęła bowiem swoim zasięgiem również modernizację infrastruktury w okolicy Galerii Solnej – wybudowano ekrany dźwiękoszczelne, położono nowe chodniki, a także rozbudowano ulice Wojska Polskiego, Grochową i Piłsudskiego. dodaje Tomasz Szewczyk.

Galeria Solna będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-usługowym w Inowrocławiu. Na powierzchni ponad 30 tys. mkw. znajdzie się 100 sklepów oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie 1000 miejsc parkingowych. W promieniu 30 km obiekt obejmie zasięgiem oddziaływania ponad 200 tys. mieszkańców Inowrocławia oraz okolic. Inwestorem centrum jest spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek, prezes CCC S.A.