W ostatnich latach strategia Acteeum zaowocowała serią galerii handlowych zapewniających spektakularny sukces komercyjny oraz sympatię klientów. Po Galerii Solnej, Galerii Tomaszów, Galerii Wołomin i projektach Vivo! w Krośnie i Stalowej Woli a także budowanej właśnie Galerii Chełm przyszła kolej na kolejną – realizowaną wspólnie z Equilis – Galerię Andrychów. Otwarcie tego nowoczesnego retail parku z 26 tyś. m2 GLA, 40 sklepami i marketem budowlanym zaplanowane jest na drugą połowę 2020.

 

Strategia Acteeum w obszarze rozwoju obiektów handlowych na polskim rynku przynosi wymierne rezultaty. Realizowane przez Acteeum w ostatnich latach projekty retail potwierdzają, że koncentracja na pieczołowicie określonych ośrodkach miejskich średniej wielkości to strzał w „10”-tkę. Tak działo się zarówno w przypadku wcześniejszych projektów tego typu – jak np. Galeria Solna, Galeria Tomaszów, Galeria Wołomin, Vivo! Krosno czy Vivo! Stalowa Wola – jak i w aktualnie realizowanym we współpracy z Equilis Polska projekcie – Galerii Chełm. Ten ostatni projekt, będący w fazie zaawansowanej budowy, doskonale wpisuje się w strategię Acteeum oraz oczekiwania najemców i już teraz – na prawie rok przed otwarciem – przekroczył próg 85% komercjalizacji.

Biorąc pod uwagę tak imponujące portfolio zrealizowanych obiektów handlowych o takim profilu, nie dziwi fakt, że kolejny wspólny projekt Acteeum i Equilisa – Galeria Andrychów – także wzbudza żywe zainteresowanie. Jego wyjątkowy potencjał oraz entuzjazm najemców wynika nie tylko z wieloletniego doświadczenia Acteeum, ale także ze świetnej lokalizacji obiektu, optymalnie dobranego mixu najemców uzupełnionego o popularny market budowalny a także pieczołowitego przygotowania architektonicznego oraz funkcjonalnego Galerii Andrychów.

 

Obok wszystkich typowych cech odnoszącej sukces galerii handlowej, nasz nowy andrychowski projekt zapewnienia – już od najwcześniejszych faz realizacji – odegranie daleko ważniejszej roli na lokalnym rynku niż tylko kolejnego obiektu handlowego. Wierzymy, że konsekwentnie zmienia się funkcja, jaką galerie handlowe pełnią w życiu lokalnych społeczności. Jak nigdy dotąd, mieszkańcy średniej wielkości miast i ich regionów postrzegają galerię handlową jako miejsce kompleksowo wychodzące naprzeciw ich oczekiwaniom i aspiracjom lifestylowym. Ma to być miejsce, z którym mieszkańcy chcą się identyfikować, które zapewnia różnorodne formy spędzenia wolnego czasu oraz estetyczną i tożsamościową satysfakcję. Dążymy do tego, aby takim właśnie miejscem – już za nieco ponad rok – stała się Galeria Andrychów. – wyjaśnia Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

 

Galeria Andrychów

Galeria Andrychów będzie nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem handlowym o pow. ok. 26,000 mkw. Zaoferuje ok. 40 sklepów różnorodnych marek, market budowlany oraz 650 miejsc parkingowych. Andrychowski retail park zapewni płynne skomunikowanie oraz wyjątkową lokalizację, na jedynej w mieście i regionie tej wielkości działce z przeznaczeniem na wielkopowierzchniowe obiekty handlowe.

Otwarcie Galerii Andrychów planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl