Vision Express, Yes, Esotiq oraz Play to kolejne marki, które z początkiem listopada otworzyły swoje drzwi dla klientów Ogrodów. Po długim listopadowym weekendzie w zmodernizowanej części Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu kolejni najemcy rozpoczęli swoją działalność i otworzyli drzwi swoich salonów dla klientów rozbudowywanej galerii. Następne otwarcia planowane są już w drugiej połowie miesiąca.

Od 2 listopada swoje usługi oferuje salon marki Play, 5 listopada otwarty został salon jubilerski YES, oferujący niepowtarzalne wzory i kolekcje biżuterii. Najemca zajął lokal o powierzchni 61-metrów. 6 listopada działalność w 130-metrowym lokalu rozpoczął lider branży optycznej – Vision Express, a 8 listopada ponowne otwarcie w zmodernizowanej części centrum świętował salon z bielizną Esotiq. W ten sposób oferta rozbudowywanych Ogrodów rozrosła się do 13 sklepów. W pozostałych lokalach usytuowanych w przebudowywanej części Centrum prowadzone są prace wykończeniowe najemców. Kolejne salony wiodących marek sieciowych będą otwierane sukcesywnie do końca roku. Na poczatku grudnia w zmodernizowanej części Centrum działać będzie ponad 20 sklepów. Otwarcie Ogrodów po rozbudowie z pełną ofertą 130 sklepów planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Poziom komercjalizacji Ogrodów w chwili obecnej znacząco przekracza 60%. Swoje sklepy
w przebudowywanej części CH Ogrody otworzyły już sieci RTV EURO AGD, Deichmann, CCC, Quiosque, In Medio, T-Mobile, Orange oraz Cruxx. Nieprzerwanie swoich Klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Reserved, H&M, New Yorker, Rossmann, Mohito, Crop Town, House, Sinsay, Douglas, Orsay, Sizeer, Wojas, Piekarnia Raszczyk, Trojan Horse, Grycan, Apart, Plus GSM, Yves Rocher, restauracja McDonald’s oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy, powstały w 2002 roku, kompleks handlowo – usługowy w Elblągu, skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. Obiekt w ograniczonej formie jest otwarty dla Klientów przez cały okres prac. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.