Galeria Siemianowice realizowana przez Falcon Investment Management we współpracy z Acteeum Group zyskała właśnie operatora spożywczego. W ramach tego najnowocześniejszego kompleksu handlowego w Siemianowicach Śląskich oraz otaczającym regionie swój sklep o powierzchni ok. 2 tys. mkw. otworzy Lidl Polska, dołączając do szerokiego grona znanych i cenionych najemców. Budowa siemianowickiego centrum handlowego rozpocznie się jeszcze w tym roku zaś otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2023.

 

Duży rozmach realizowanego projektu, centralna lokalizacja w mieście oraz niezwykle atrakcyjna oferta zakupowa to główne cechy centrum handlowego realizowanego przez Falcon Investment Management oraz Acteeum w formacie Power Center w Siemianowicach Śląskich.

Potwierdzeniem ogromnego potencjału obiektu jest podpisana właśnie umowa, na mocy której Lidl Polska stanie się operatorem spożywczym Galerii Siemianowie. Sklep o powierzchni ok. 2 tys. mkw będzie stanowił kluczowy element oferty zakupowej siemianowickiego centrum handlowego, wychodząc naprzeciw wielkiemu zainteresowaniu klientów. Galeria Siemianowice umożliwi klientom dokonanie w swym obrębie kompleksowych zakupów, zarówno tych codziennych jak i odzieżowych, drogeryjnych, obuwniczych, elektroniki użytkowej i innych.

Jesteśmy pełni satysfakcji i entuzjazmu widząc dynamiczny rozwój siemianowickiego projektu oraz doskonały jego odbiór przez naszych najemców. Skutkuje to niezwykle dynamicznie postępującym procesem komercjalizacji, który na ponad rok przed otwarciem wynosi już ponad 75%. Bardzo cieszymy się z podpisania umowy najmu z Lidlem, który na powierzchni ok. 2 000 m² otworzy w Galerii Siemianowice swój kolejny nowoczesny sklep, z licznymi proekologicznymi rozwiązaniami. Fakt, że tak znamienita marka dołącza do naszego projektu potwierdza dodatkowo niezwykły potencjał komercyjny obiektu, w tym jego lokalizacji, formuły oraz rozmachu projektu.

– mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

Galeria Siemianowice to projekt realizowany w formule Power Center, który na łącznej powierzchni 18 tys. mkw GLA zaoferuje sklep spożywczy Lidl o powierzchni ok. 2 tys. mkw oraz 30 lokali handlowych, a także ofertę gastronomiczną oraz usługową. Obiekt zapewni klientom ok. 550 miejsc parkingowych oraz doskonałe połączenia komunikacją publiczną. Działka, na której powstaje Galeria Siemianowice zlokalizowana jest w ścisłym centrum Siemianowic, obok Placu Skargi, u zbiegu ulic Katowickiej, Staszica i Waryńskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej – autobusowe oraz tramwajowe, zaś otaczające ulice zapewniają doskonały dojazd zarówno w obrębie miasta jak i całego ośrodka metropolitalnego Górnego Śląska.

Swym zasięgiem siemianowickie centrum handlowe obejmie ponad 280 tys. mieszkańców miasta oraz regionu Górnego Śląska.

Otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2023 roku.

 

***

Informacja o Falcon

Falcon Investment Management to prężnie rozwijająca się spółka na rynku nieruchomości komercyjnych w segmencie Retail Parków, założona przez Piotra Piechockiego. Aktualnie realizuje szereg projektów w formule Joint-Venture z partnerami zewnętrznymi i kilka projektów własnych. Rozwój Falcon Investment Management w najbliższych latach oparty będzie o zakup działających nieruchomości, współpracę z partnerami zewnętrznymi jak i prowadzenie własnej działalności inwestycyjno-deweloperskiej, mając na celu budowę ogólnopolskiego, stabilnego portfolio.

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl